Menu

Vítejte na našem webu

Vítejte na stránkách firmy LIFTSERVIS-VÝTAHY, která je zaměřena na výtahy, jejich komplexní servis, modernizace, veškeré odborné a technické prohlídky a vše co k výtahům patří. Doufáme, že zde naleznete odpovědi na všechny vaše otázky a pokud ne, tak nás oslovte a sjednejte si individuální schůzku, kde se vám budeme snažit najít nejoptimálnějsí řešení vašeho problému.

Páternostery - co to je?

páternostery

Páternoster (z latinského OTČE NÁŠ)je oběžný výtah. To v praxi znamená, že nemá pouze jednu kabinku jako normální výtahy, ale že má kabinky umístěné jednu za druhou po celé výšce šachty a ty jedou jedna za druhou jako na"Ruském kole".

Výhodou Páternosterů je jejich vysoká přepravnost osob,hlavně v administrativních a kancelářských budovách. Proto jsou dosud také využívána na většině ministerstev (Min. pro místní rozvoj ČR, Min.financí, Min.práce a soc. věcí...),ale nejen tam. Využívají je také například školy(ČVUT-fakulta strojní, ČVUT-fakulta elektrotechnická). Další jejich výhodou je velmi nízká poruchovost.

Přestože rychlost oběžného výtahu je pouze 0,25 až 0,30m/s oproti běžnému výtahu, který se pohybuje rychlostí 0,5 až 1,6 m/s, páternoster nemá ztrátové časy rozjezdem a dojezdem klece, otvíráním a zavíráním dveří, nastupováním a vystupováním osob ze stojící plošiny.